P.Coelho sakė - gyvenimas sudėtas ne iš troškimų, o iš visų mūsų poelgių.
Gyventi, reiškia veikti. Ir mąstyti. Ir rašyti.
-
Užrašai / Apie Strategiją / Rezultatai atvirai

Rezultatai atvirai

2011-02-17
Krepšinio varžybose komandos nariams nereikia daug kalbėtis – pakanka žvilgtelti į „švieslentę“, kad suprastų, kokius rezultatus duoda jų žaidimas. Tuomet kiekvienas komandos narys be papildomų žodžių žino, ką turi daryti.

Panašiai ir organizacijose  jei komandos nariai akivaizdžiai ir nuolat gali matyti, kaip jiems sekasi kaip komandai, kiekvienas narys taip pat žino, ar jo vykdoma veikla duoda norimų rezultatų.

Rezultatai turi būti matomi vaizdžiai ir atvirai  čia padeda rezultatų „švieslentės“, į kurias tereikia žvilgtelėti, kad suprastum, ar komanda laimi, ar pralaimi. Toks atviras rezultatų demonstravimas ne tik skatina skaidrumą  jis padeda susitelkti ir nuolat stengtis pagerinti rezultatus. Svarbiausia yra ne tik matuoti rezultatus, bet ir kaip galima vaizdžiau, paprasčiau juos matyti ir atvirai demonstruoti. Atvirumas talkina skaidrumui ir komandiniam spaudimui. Nemalonu, kai pats ir kiti akivaizdžiai mato, kad atsilieki. Niekas nenori būti pralaimėtoju, todėl rezultatų „švieslentės“ yra komandos skatinimo ir susitelkimo priemonė.

Nemažai pažangių organizacijų, ypač tų, kurios įsidiegė subalansuotų rodiklių (angl. „Balanced Scorecard“) metodiką, turi krūvas visokiausių rodiklių, kurie matuoja viską, kas juda. Tačiau jie nepadeda komandai susitelkti.

Norint sutelkti komandą, reikia surasti tokį rezultatų atskleidimo būdą, kuris motyvuotų žmones siekti geresnių rezultatų, t. y. sukurti rezultatų „švieslentę“, į kurią žvilgtelėję, visi komandos nariai per 3 sekundes suprastų, kur jie yra. Komandos sutelkimui ypač svarbūs simboliai. Nors rimtiems vadovams kartais tai atrodo vaikiška, bet žmonėms patinka žaidimai, ir praktika parodė, kad skirti dėmesio vizualizacijai to, ko mes siekiame, yra ypač svarbu, nes tai moko, įtraukia ir uždega, be to, taip galiausiai išsigryniname, kas svarbu mūsų tikslui pasiekti.