P.Coelho sakė - gyvenimas sudėtas ne iš troškimų, o iš visų mūsų poelgių.
Gyventi, reiškia veikti. Ir mąstyti. Ir rašyti.
-
Užrašai / Apie Talentą / Pasitikėjimas savimi

Pasitikėjimas savimi

2012-03-01

Kas yra pasitikėjimas savimi? Tai toks vidinis tikrumo jaustas.

Tai aiškus žinojimas, koks tu esi ir ką gali pasiūlyti pasauliui. Tai aiškus vidinis suvokimas, kad esi vertingas ir vertas. Šis jausmas nepriklauso nuo kitų nuomonės, nes kyla iš vidaus ir yra labai asmeniškas. Pasitikėjimas savimi yra pagrindas, būtinas tam, kad apskritai galėtume kurti. Pasitikėjimas savimi suteikia energijos įgyvendinti savo svajones. Pasitikėjimas savimi reiškia, kad aš pažįstu save, žinau savo privalumus ir silpnąsias vietas ir niekada dėl to nesijaučiu kaltas.

Kas nėra pasitikėjimas savimi?

Pasitikėti savimi nereiškia jaustis geresniu už kitus. Pasitikėti savimi nereiškia lipti per kitų galvas ir manyti, kad kiti yra prastesni už tave. Pasitikėdamas savimi visada jautiesi gerai. Niekada nesijauti kaltas, kad pasitiki savimi. Pasitikėjimas savimi nereiškia, kad turi girtis, ir nereiškia, kad gali išnaudoti kitus žmones.

Daug žmonių mano, kad jie neturi teisės trokšti didelių dalykų. Jiems atrodo, kad jei norėsi sau ko nors didelio, tai reikš, kad esi pasipūtęs ir savimyla, kad nesi vertas kitų meilės. Tai tiesiog absurdiškai neteisinga.

Tik pasitikėdamas savimi gali pradėti svajoti apie didelius dalykus, nes norint ką nors pasiekti, pirmiausia reikia labai to norėti. Pasitikėjimas savimi reiškia, kad aš tikiu, kad esu vertas tų didelių dalykų, apie kuriuos svajoju ir dėl to niekada nesijaučiu kaltas, nes esu jų vertas.

Kam reikia pasitikėti savimi?

Pasitikėjimas savimi yra lyg kišenėje paslėpta laimės moneta. Tai lyg magnetas, kuris ima traukti prie jūsų kitus žmones dėl pačių įvairiausių priežasčių – jie nori į jus atsiremti, pasisemti stiprybės, bendrauti, drauge leisti laiką, keliauti ir t.t. Kai pasitiki savimi, tuomet pasitiki ir savo svajonėmis bei troškimais, o ne tais dalykais, kurių, kaip visi mano, mes turime norėti.

Kodėl nepasitikime savimi?

Pasitikėjimą savimi pakerta baimė, dar jį pakerta kaltės jausmas ir kritika. Mes per daug save pliekiame už pačius įvairiausius dalykus, per mažai mylime ir savimi didžiuojamės. O baimė išvis yra baisus pasitikėjimo savimi žudikas.

Reiktų atskirti du dalykus. Kartais bijome, nes nepadarome namų darbų ir esame nepasiruošę. Tuomet reikia tiesiog sustoti ir padaryti tai, ką reikia. Pasitikėti savimi reiškia pasiruošti geriausiai kaip galiu. Tačiau kitos baimės kyla ne dėl šios priežasties. Norint jų atsikratyti, reikia tiesiog imti ir padaryti tai, ko labiausiai bijai. Tiesą sakant, kiekvieną kartą, kai tik nugalime kokią savo baimę, imame vis labiau pasitikėti savimi.