P.Coelho sakė - gyvenimas sudėtas ne iš troškimų, o iš visų mūsų poelgių.
Gyventi, reiškia veikti. Ir mąstyti. Ir rašyti.
-
Užrašai / Apie Talentą

Apie Talentą

Žmogaus talentas yra kaip nafta – didžiulis energijos potencialas, glūdintis giliai po daugybe sluoksnių – nematomas, neapčiuopiamas, tačiau be abejonės esantis. Kad ir kokiais sudėtingais ir tiksliais lokatoriais, žemėlapiais ir gebėjimais būtume „ginkluoti", jie mums tepadeda geriau spėti, kur ieškoti naftos. Tam, kad jos rastume, reikia išgręžti gręžinį. Kitaip naftos buvimas tėra iliuzija.

Taip pat yra ir su mūsų vidiniu potencialu: galime save tyrinėti psichologiniais testais, naudotis įvairiausiais asmenybę analizuojančiais ir apibūdinančiais modeliais, skaityti įkvepiančias šiuolaikinių sėkmės mokytojų" knygas, klausytis astrologų pranašysčių, svajoti, fantazuoti ... Tam, kad sužinotum ką gali, reikia nedaug  tiesiog imti ir padaryti. O tada paklausti savęs, kaip aš jaučiuosi tai darydamas?

Viena geriausių pasaulyje biliardo žaidėjų Ewa Laurance vieną kartą tai apibūdino taip: Tu beveik nejauti, kas darosi aplinkui. Tai labai ypatingas ir keistas jausmas. Lyg būtum tunelyje ir aplinkui niekas neegzistuotų. Matai tik tai, ką darai. Pasikeičia laikas. Jei kas nors paklaustų, kiek laiko tu tai darai, atsakytum, kad gal kokias dvidešimt minučių, nors tai galėjo trukti devynias valandas. Man sunku paaiškinti. Aš tokio jausmo niekur kitur nepatiriu, nors aistringai mėgstu ir kitus dalykus. Tokį unikalų jausmą aš patiriu tik žaisdama biliardą".

Kai darai tai, kuo realizuoji savo vidinį potencialą, keičiasi visa vidinė savijauta. Tampi labai susitelkęs ir tikslingas. Gyveni šia minute. Gyveni tik tuo, ką darai. Jauti stebuklingą energijos antplūdį; protas veikia išvien su visu kūnu. Naudoji visas savo jėgas ir gebėjimus, nors atrodo, kad nebereikia stengtis, nes viskas išeina lyg savaime. Apima su niekuo nesulyginamas laisvės ir tikrumo jausmas. Tai labai asmeniška ir tik pats gali pasakyti, kada jautiesi taip, lyg laikas būtų sustojęs, pasaulis pasitraukęs, ir likai tik tu ir tai, ką tuo metu darai.

Esam tai matę: šokant Eglei Špokaitei, metant Virgilijui Aleknai, žaidžiant Arvydui Saboniu – žmonės atrodo lyg iš kito pasaulio, atsipalaidavę ir susikaupę vienu metu, lyg be pastangų viskas pavyksta tobulai, lyg patys būtų tapę savo talento pasireiškimo instrumentais. Taip atrodo žmonės, kuomet jie realizuoja savo vidinį potencialą.

Geroji naujiena  tokią galimybę turime visi. Blogoji  kaip su ta nafta  reikia atkakliai ir užsispyrusiai ieškoti, visada tikint, nenuleidžiant rankų ir nepasiduodant. Reikia dirbti. Ir ilgai. Tai kelionė į save  savo talento safaris.

Vaikai yra natūraliai smalsūs ir savaime motyvuoti ieškotojai. Šią savybę turime visi. Tereikia teisingų įrankių įdomioje aplinkoje ir žmonės patys ims keliauti jiems svarbių atradimų link." (George Lucas, Lucasfilm)

Eime drauge?

Mokykla kitaip

2012-03-08

Kokia turi būti mokykla? Koks mokymosi būdas yra efektyviausias? Žmonės visame pasaulyje ieško atsakymo, nes supranta, kad žmonijai išgyventi lieka vienintelis būdas – gebėti mokytis greitai, daug ir sugebėti kūrybiškai spręsti kasdienius iššūkius.

Mūsų galia

2012-03-08

Ką gali vienas žmogus šiame pasaulyje?

Klaidos anatomija

2012-03-01

Daugelio dalykų savo gyvenime ir darbe žmonės nedaro iš baimės. Nesvarbu, kokiais argumentais bandome paaiškinti, kodėl nedarome to, apie ką svajojame, pagrindinė priežastis yra baimė suklysti.


Pasitikėjimas savimi

2012-03-01

Kas yra pasitikėjimas savimi? Tai toks vidinis tikrumo jaustas.

Kitų išmintis

Sparnuoti žodžiai, kurie palengvina gyvenimą, pristabdo, paskatina ... Visa išmintis jau yra. Tereikia norėti ją rasti ...

Whatever you can do, or dream you can, begin it. Boldness has genius, magic, and power in it. Begin it now." (Goethe)

We feel most comfortable when we are certain. We feel most alive when we are not" (Tania Luna)