P.Coelho sakė - gyvenimas sudėtas ne iš troškimų, o iš visų mūsų poelgių.
Gyventi, reiškia veikti. Ir mąstyti. Ir rašyti.
-
Užrašai / Apie Strategiją

Apie Strategiją

Rezultatai gaunami išsprendus lygtį, kurioje konstanta yra mūsų svajonės, o kintamieji yra mūsų veikla ir veiksmai svajonėms įgyvendinti. Versle šią lygtį sudaro strategija (kaip konstanta) ir mūsų kasdienė veikla bei veiksmai (kintamieji). Paprasta, bet kodėl lengvai nepavyksta?

Kaip mokosi suaugę

2013-07-31

Kalbėjausi su klientu apie mokymosi efektyvumą, kaip jį suplanuoti ir kaip įvertinti. Man kilo toks avantiūristiškas klausimas pačiai sau – ar apskritai tinkama kalbėti apie efektyvumą, kai kalbame apie mokymąsi?

Daugelio mūsų mokymosi patirtis prasidėjo mokykloje, kurioje mokytojas, kaip koks bankininkas, stengėsi sukrauti į mūsų galveles kuo daugiau ir kuo įvairesnių žinių, nelabai stengdamasis padėti mums suprasti, kaip mums tos žinios padės naviguoti mūsų pačių gyvenime?

Kaip mokytis iš savo patirties?

Žmonės, kurie gyvenime pasiekia jiems svarbių dalykų, sako, kad esminių įgūdžių savo tikslams pasiekti jie išmoko iš savo pačių darbo ir praktikos – sudėtingų užduočių, gerų ir blogų bosų, mentorių, kolegų, iš sunkių gyvenimo situacijų ir tų įvykių, kuriuos jiems praėjus vadiname sudėtingais (čia toks sušvelnintas pavadinimas, nes kartais tas situacijas vadiname tiesiog bėda").

Mokslininkai ištyrė, kad 75% įgūdžių, kurių reikia sėkmingam vadovo ir lyderio darbui, atsiranda ne iš formalių paskaitų ir mokslo. Tris ketvirtadalius to, ko mums reikia, kad sektųsi, mes gauname iš subtilios savo darbo patirties ir kolegų gyvų" situacijų stebėjimo kombinacijos.

Tad klausimas, kaip mokytis iš patirties, yra svarbus, o atsakymas į jį nėra toks jau savaime suprantamas. Vieniems sekasi geriau, kitiems prasčiau:

Ką gi daro tie, kuriems sekasi?

Apie Darną

Naudojame žodį, suteikiame jam reikšmę, tačiau ar keliame sau klausimą, kodėl darna tokia svarbi? 

Štai viena versija iš mūsų pačių šaknų  senojo lietuvių (baltų) tikėjimo.

Žmonių skatinimas

2013-07-22

Išgirdau apie tyrimus, nagrinėjančius žmonių motyvaciją, paremtus įdėja, kad žmonės ką nors darydami pasirenka (sąmoningai ar nesąmoningai), į ką jie orientuojasi  progresą ar prevenciją.

Interviu hbr.org du mokslininkai (E.Tory Higgins ir Heidi Grand Halvorson) pasakoja istoriją apie dvi komandas: Boeing" ir vokiečių futbolo klubą.

BOEING istorija

Džiaugtis pokyčiais

2012-03-25

Skaičiau R.Branson'o knygą Business stripped bare", apie žmogų, kuris, mano galva, yra šiuolaikinio pasaulio pokyčių etalonas.


Kontrolės paleidimas

Tao Te Ching (600 m. prieš Kristų, Kinija)


Rezultatai atvirai

2011-02-17

Krepšinio varžybose komandos nariams nereikia daug kalbėtis – pakanka žvilgtelti į „švieslentę“, kad suprastų, kokius rezultatus duoda jų žaidimas. Tuomet kiekvienas komandos narys be papildomų žodžių žino, ką turi daryti.

Padaryti iki galo

2012-02-29

Tam, kad strateginiai užmojai būtų įgyvendinti, veiksmai ir darbai, kuriais siekiama rezultatų, turi būti perkelti į komandos susirinkimų darbotvarkes ir asmeninius komandos narių darbo kalendorius. Tai pats didžiausias iššūkis. Prisiimti įsipareigojimai ir sutarti darbai turi laiku rasti savo vietą mūsų kasdieninėje darbotvarkėje, kurią greitai užpildo kasdienybės sūkurys – klientų, kolegų problemos, tiekėjų klaidos, darbuotojų klausimai. Dienos pabaigoje staiga pamatome, kad – oi! – svarbiems dalykams neliko laiko. Kad taip neatsitiktų, reikia drausmės, kurią labai paskatina reguliarūs komandos susitikimai.

Tikslų nu(si)statymas

2012-02-29

Norint strateginius užmojus paversti darbais ir rezultatais, darbuotojų veiklos valdymo procesas yra puikus įrankis. Tam reikia prisiminti keletą svarbių principų, kaip žmonės įsitraukia į bet kokią veiklą.